Toruń - Dermatolog na NFZ

aktualizacja: marzec 2023 r.

PORADNIA DERMATOLOGICZNA

SPECJALISTYCZNE PRZYCHODNIE MEDYCYNY RODZINNEJ DR DARIUSZ GÓRECKI I WSPÓLNICY SPÓŁKA KOMANDYTOWA NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ

PODGÓRSKA 24A
TORUŃ
tel. 56 619 69 87

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 40 dni
Liczba osób oczekujących: 21

PORADNIA DERMATOLOGICZNA

CENTRUM MEDYCZNE "OLK-MED" SP. Z O.O.

PLAC 18 STYCZNIA 4
TORUŃ
tel. 56 622 66 66

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 199 dni
Liczba osób oczekujących: 396

PORADNIA DERMATOLOGICZNA

WOJEWÓDZKI OŚRODEK MEDYCYNY PRACY W TORUNIU

SZOSA BYDGOSKA 46
TORUŃ
tel. 517083321

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 111 dni
Liczba osób oczekujących: 14

PORADNIA DERMATOLOGICZNA

NZOZ PORADNIA DERMATOLOGICZNO-WENEROLOGICZNA "MEDIDERM" L.LESZNIEWSKA, A.ŁĄTKOWSKA I M.PIASECKA S.C.W TORUNIU

KRASIŃSKIEGO 4/4A
TORUŃ
tel. (56)6225916

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 133 dni
Liczba osób oczekujących: 1022

PORADNIA DERMATOLOGICZNA

LECZNICE CITOMED SP. Z O.O.

M. SKŁODOWSKIEJ - CURIE 73
TORUŃ
tel. 056 658 44 34

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 223 dni
Liczba osób oczekujących: 168

PORADNIA DERMATOLOGICZNA

WOJSK.SPEC.PRZYCH.LEK.SP ZOZ TORUŃ

GEN. JANA HENRYKA DĄBROWSKIEGO 1
TORUŃ
tel. 566521438

Kolejka

Średni czas oczekiwania: 195 dni
Liczba osób oczekujących: 553

Problemy z cerą, włosami czy paznokciami mogą wyjątkowo negatywnie wpłynąć na samoocenę każdej osoby. gdy kogoś dotykają, wówczas niezbędna może się okazać kontrola u specjalisty dermatologa na NFZ w Toruniu. Jest to lekarz, który profilaktyką oraz diagnozowaniem chorób związanych ze skórą. Wykonuje badania, dzięki którym można znaleźć przyczynę kiepskiego stanu cery, czy też skóry.

Przy przeprowadzeniu wywiadu, lekarz ustala, jak będzie wyglądało leczenie. W zależności od sytuacji możliwe jest badanie mikrobiologiczne lub wymaz. Niezwykle często, problemy skórne mają także związek z zaburzeniami hormonalnymi, w takiej sytuacji dermatolog zleci odpowiednie badania krwi lub testy w kierunku alergii. Na pierwszą wizytę na fundusz nie trzeba się szczególnie przygotowywać, jednak dobrze jest przyjść bez makijażu, gdyż konieczne będzie szczegółowe obejrzenie cery, w sytuacji, kiedy problemy właśnie z nią są związane.

Podczas leczenia dermatologicznego można spodziewać się różnych zabiegów. Niezwykle często stosowana jest krioterapia, czyli leczenie zimnem. Taka metoda opiera się na zastosowaniu ciekłego azotu w celu zamrożenia problemów skórnych. Inną z często wykorzystywanych sposobów leczenia może być mezoteriapia igłowa. Pozwala ona odpowiednio nawilżyć skórę, a także odżywić ją i uzupełnić niedobory w kolejnych jej warstwach. Nierzadko spotykanym problemem jest bez wątpienia łuszczyca. Dla pacjentów, których ten problem dotyka pomocna może się okazać także specjalistyczna terapia. Fototerapia łuszczycy polega na wystawieniu zmienionej skóry na działanie promieni UV, które to mają za zadanie sprawić, że stan pacjenta się poprawi. Do poradni dermatologicznej w Toruniu dobrze jest także udać się, w sytuacji, gdy przez dłuższy czas borykamy się z problemami skórnymi lub trądzikiem, dzięki przebywaniu pod stałą kontrolą lekarza, powrót do zdrowia będzie możliwy znacznie szybciej.